Menu

Gra wyścigowa Bus Simulator 18 PC informacje

Fenomenem symulatorów jest fakt, że pozwalają graczowi między innymi wcielić się w sztukę zwykłego, szarego pracownika tworzącego swoją rutynową robotę, przy czym nie pozwalają mu poczuć nudy płynącej z tej rutyny. Tak przynajmniej głoszą wytyczne dla idealnej symulacji komputerowo-growej, które (jak zwykle wiadomo) rzadziej niż przeważnie są w sum realizowane w bycie.

Podobnie przedstawia się postać z Bus Simulator 18 PC od niemieckiego studia StillAlive. Rozgrywka oparta o pracę policjanta czy strażaka taż w sobie jest dosyć urozmaicona, ze względu na element jaki daje. Problem pojawia się w momencie, w jakim twórcy noszą na końcu pokazanie bardzo płaskiej i nieobfitej w zwroty akcji pracy – takiej jak zawód kierowcy autobusu. Taka rzecz wpływa ich do tworzenia pomysłowych urozmaiceń, które stanowią za zadanie wyplenić rutynę z konkurencji oraz wykonać całą produkcję bardziej żywotną. https://symulatorypc.pl/download/symulator-nurkowania/

Mapa Seaside Valley – bo dokładnie taką firmę nosi miasto, po którym graczowi spotka się poruszać – ma kilka pomniejszych obszarów. Trasa startująca w Ogrodu Technologicznym przejeżdża przez obszary wiejskie i teren industrialny, aby ostatecznie przestać się w pobliskim miasteczku. Skoro gra liczy na powadzeniu autobusu, toż nie trudno się domyślić, że prym będą tu wiodły zasady ruchu drogowego również wszystko, co z nimi powiązane. Siłą rzeczy, to najbardziej to tu znajdziemy… drogi. Wszystkie budynki, roślinność oraz indywidualne punkty są jedynie tłem, które nie ma żadnego innego przeznaczenia niż to wizualne.

Same trasy zostały tutaj zaprojektowane w taki zabieg, aby z ich winy nie fundować graczowi żadnego opóźnienia (jakie jest właściwie karygodne w obecnym zawodzie). Medal nie ma różną część: projekt dróg jest jasny, wręcz banalny. Ot, zwykła jazda prosto, przeplatana klasycznymi skrzyżowaniami oraz (rzadko występującymi) rondami. Ilość tych znaków drogowych również została mocno zniwelowana, zmniejszając się do ostatnich dotyczących o dozwolonej prędkości i pierwszeństwie przejazdu, plus drogowskazy. Jest więc stan po części wytłumaczalny; w regionie miejskim, stosowanym przez sygnalizację świetlną, znaki drogowe nie są koniecznym narzędziem, jednak mimo wszystko gracz może poczuć pewien niedosyt.

Warto tu wspomnieć o wcześniej wspomnianej próbie tchnięcia trwania w profesjonalną rozgrywkę. Na jednym początku zabawy gracz przechodzi do dyspozycji tylko nieliczny rozmiar, zawierający garstkę dostępnych przystanków. Kolejne partie terenu odblokowywane są w ciągu wykonywania określonych zadań, które że nie przylegają do zbyt ambitnych.

Pomimo wielu starań twórców w planu urozmaicenia rozgrywki, należy dokładnie określić, że zrobiło się dziś na staraniach. Cóż spośród ostatniego, iż na trasach gdzieniegdzie pojawiają się dziury i progi, pasażerów należy upominać, oraz od czasu do ciągu sam z nich będzie musiał koniecznie wysiąść z pojazdu na środku ulicy – kiedy jazda od przystanku do przystanku nadal jest bardzo… nudna!? Jest obecne spowodowane nie tylko niezbyt ambitnym poziomem urozmaiceń, a także ich małą ilością. Ile razy można sprzedawać ten jedyny bilet, albo opuszczać rampę dla niepełnosprawnego pasażera?

Pomimo to, że najbardziej nieudanym systemem, którego bycie nie jest kompletnie żadnego sensu, istnieje okazję mieszania się swoim kierowcą na piechotę. Podczas kiedy przechadzanie się po samochodzie istnieje ponad do przełknięcia – ponieważ gracz pod koniec każdego kursu powinien posprzątać śmieci pozostawione przez niewychowanych pasażerów lub kontrolować, czy stanowią oni bilety (dokładnie tak, kierowca!) – to przechadzanie się po mieście ukazuje się tak, jakby zostało zrealizowane na świeżą chwilę! Jak wspomniałem wcześniej, świat przedstawiony w Bus Simulator 18 jest jedynie wizualnym miejscem w stosunku do walki, to trudno doszukiwać się tutaj jakichkolwiek interakcji z otoczeniem. Co znacznie, w tymże stylu zaczynania się system kolizji właściwie nie istnieje! Przez osoby niezależne nasz bohater zwyczajnie przenika, a przy związku z nadjeżdżającym samochodem, zostaje on „zgarnięty” przez niego na koniec.

Wcześniej wspomniany ruch drogowy od strony technologicznej pokazuje się jeszcze źle niż od sytuacje swojego dzieła. Pojazdy zawsze zakładają, że ruch podejmuje się w 100% zgodnie z przepisami, nie uważając na potencjalne niebezpieczeństwa. Przy wjechaniu na zabieg skrzyżowania, podczas jak dla nas jest czerwone światło, inne samochody nawet nie próbują hamować. Mandat oczywiście należy się graczowi (nie ważne, kto spowodował kolizję). Ma tu również animacja jazdy wehikułów będących w kroku drogowym – zawsze identycznie wjeżdżają w zakręty (łamiąc przy tymże odpowiednia fizyki), przez co oczekują, jakby rzucały się „po szynach” (pragnę przypomnieć, że nie mówimy tutaj o symulatorze tramwaju).

Na wesele tytuł ma pewną część oryginalnych oraz skutecznych mechanik. Gracz, jako właściciel firmy komunikacyjnej, może wpływać w jej organizację, co oznacza dowolność w byciu konkretnych tras, nadawaniu im znanych kierowców oraz autobusów oraz ogólnym pomyśle na finanse. Gracz pełni tutaj rolę „przecierającego szlaki”, co świadczy że efekt z jednorazowego przejechania trasy stoi się bazowym zyskiem dla jednego kursu kierowcy (który pracuje się teraz bez ingerencji grającego). Do bieżącego dochodzą różne opcje poboczne, takie jak obklejanie autobusów reklamami. Wbrew to, samo decydowanie nazwą stanowi wysoce uproszczone oraz nie wymaga od gracza obierania żadnej strategii.

Pomijając, iż na dłuższą metę gra potrafi ostro przynudzać, to taż praca kierowcy (oraz wszystko co się z nią ogranicza) została opisana bardzo łatwo. Gra ocenia terminowe trafianie na przystanki, precyzyjne parkowanie w ich pobliżu i to, czy kierowca myśli o bezpieczeństwo pasażerów (unikanie gwałtownych zahamowań, kolizji itp.). Same oceny kierowcy przesuwają się na iście RPG-owe mechaniki levelowania posiadanych przystanków – im większy poziom danego przystanku, tymże dobrze pasażerów nań czekających.

Dobrym projektem było wejście do serii trybu multiplayer, pozwalającego czterem graczom na wykonywanie naszej polskiej firmy. Niestety, prócz kursów kooperacyjnych, przy których gracze idą „na dwa autobusy”, lub sam z nich pełni funkcję „kanara”, interakcja między graczami praktycznie nie istnieje. Oczywiście, mogą się oni wpaść w świecie gry, a na ostatnim impreza się kończy – graczy łączy jedynie wspólny świat i społeczne przedsiębiorstwo. Kolejnym utrapieniem dla korzystających spośród ostatniego zwyczaju są liczne lagi, mogące skutecznie utrudnić im grę.

Jednym pozytywnym aspektem trybu wieloosobowego istnieje okazję dzielenia się swoją twórczością z drugimi uczestnikami. Uczestniczy w ostatnim wcześniej wspomniane tworzenie własnych tras i swobodne oznaczanie ich. Dopiero na serwerze KZK GOP, prowadzonym przez przesympatycznego SZEFAPAWŁA, możecie pójść z Będzina do Dąbrowy Górniczej (choć w świecie wyobraźni)!

Duża zmiana oprawy graficznej w związku do starych odsłon serii wychodzi grze na pełny plus. Tekstury (jak przystało na symulator), pomimo iż coś „płaskie”, wyglądają bardzo przystępnie. Całe otoczenie (przynajmniej z daleka) wygląda okazale, do czego dochodzą różne efekty pogodowe (niepojawiające się w porządek losowy) urozmaicające krajobraz. Jeśli dołożyć do bieżącego mocne shadery upiększające obraz, ważna żeby pokusić się o stwierdzenie, że grafika w Bus Simulator 18 PC jest podaj przewspaniała.

Bynajmniej nie istnieje tak kolorowo (dosłownie dodatkowo w mali) – najsłabszym ogniwem graficznym w frajdzie jest badziewna animacja obiektów, co przenosi się na ich „klocowatość”. Pojazdy idą do przodu, jakby zostały skonstruowane przez amatora. Pasażerowie liczą się podobnie, z aktualnym że są oni dużo nieróżnorodni (co inny jest identyczny). Co daleko, nawet obraz tych trochę typów NPC jest beznadziejnie brzydki.

Swoją cegiełkę na niekorzyść produkcji dokładają wcześniej wspomniane shadery, które czasami potrafią być trochę przesadzone. Niektóre efekty świetlne sprzedają się być nierealistyczne, trudne do powstania w znaczącym świecie. Na szczęście takie wypadki można wymienić na palcach jednej ręki.

Gra w zabawie stanowi niezwykle, ale wtedy bardzo powszechna. Podobnie spokojną i delikatną ścieżkę dźwiękową oddało się usłyszeć między drugimi w Euro Truck Simulator 2 – każdy, kto grał, powinien wiedzieć o co należy. Niestety, gdy to tworzyło zajęcie we wspomnianej produkcji, obrazy są słyszalne jedynie z zakresu menu gry. Z jakiejś ściany istnieje ostatnie środek iście realistyczny – kierowca MPK nie słucha radia podczas pracy – a na potrzeby produkcji twórcy mogli pokusić się o pominięcie tego drobnego szczegółu. Tego modelu środek na pewno urozmaiciłby w realnym stopniu samą rozgrywkę, jednocześnie przedłużając żywotność produkcji.

Dźwięki otoczenia dodatkowo nie wychodzą ponad standardową „piątkę”. Jedynym bardzo irytującym minusem jest tutaj obecność przenoszących się kwestii wypowiadanych przez pasażerów. Zabawa w Dawnym Tartaku czy nowy film o superbohaterach… gdzieś to obecnie chyba słyszałem. Jak sądzi pewien easter egg, zamknięty w poszczególnej ze wspomnianych wypowiedzi: „Wypowiadam kwestię dialogową, aby przerwać głuchą ciszę”. Niestety wynik jest odwrotny, a paplanina podróżujących potrafi doprowadzić do szału!

Pomijając ogólną „klocowatość” obiektów, najgorszym jakościowo ogniwem Bus Simulator 18 PC jest sposób kolizji. Pasażerowie nieraz klinują się w drzwiach samochodu (nie chodzi tutaj o wyreżyserowaną sytuację losową), zamarzają w znaczeniu albo przenikają przez siebie. Możliwe, że twórcy uznali to za problem o małej szkodliwości również zostali sprawę taką, jaką jest. Jeśli rzeczywiście naprawdę było, to okrutnie się pomylili – jest więc zakres, który drastycznie stawia się w oczy również często odwiedza bardzo irytujący.

Ogólnie rzecz mając, wiele aspektów produkcji zostało założonych na „odwal się”, co zapoznaje się między innymi wieloma bugami – od działania obiektów po lokalizację językową. Na wesele prezentuje jest na bieżąco aktualizowana również znacznie czynników może w perspektywie zostać naprawionych (z uciskiem na słowo „może”).

Bus Simulator 18 od studia StillAlive nie rzuca się swoim całokształtem nad inne produkcje oparte o symulację oryginalnych (i przeciw) zawodów. Niezbyt udana próba przedstawienia pracy kierowcy samochodu w taki sposób, by nie zanudzić gracza na śmierć, w połączeniu z wielkimi bugami, kłopotami z zespołem kolizji również tworzeniem ruchu drogowego, sprawiają, że gracz może wystąpić produkcję tak toż szybko, gdy się nią zajął.

Temat został tutaj zrealizowany aż nazbyt realistycznie. Z jakiejś części jest obecne atut – gracze mogą poczuć się niczym dobry pracownik firmy transportowej; jednak co wewnątrz tym chodzi, oferuje również negatywne elementy tego zawodu – nudy, nudy a znowu raz nudy! Twórcy tego modelu symulatorów powinni dołożyć wszelkich starań, aby ich praca wykazała się na dalszą metę ciekawa, między innymi wprowadzając systemy zwiększające ją. Tutaj nie stało to skutecznie zrealizowane, a niezbyt duże wydarzenia losowe również rozmowy pasażerów nijak wspierają żywotność tytułu.

Tryb wieloosobowy może stanowić tu uznawany za dobre urozmaicenie, jednak ograniczone możliwości interakcji między graczami sprawiają, że natomiast ta wersja jest nieco atrakcyjna. Inni gracze panują w świecie gry, natomiast istnieje wówczas miła korzyść idąca spośród ostatniego sposobu rozgrywki.

Ocena użytkowników 8/10

Wymagania sprzętowe Bus Simulator 18:

Minimalne: Intel Core i3 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 3.2 GHz 6 GB RAM karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 / 2 GB Radeon R7 360 lub lepsza 7 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i5-4670 3.4 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz 8 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza 7 GB HDD Windows 10 64-bit

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.